AYRSHIRE CLUBS IN THE SCOTTISH JUNIOR CUP (1995-1996)

First Round
HURLFORD UNITED           v    Arbroath Vics.....................2-3
IRVINE VICTORIA           v    Aberdeen East End.................2-0
KILWINNING RANGERS        v    Buchanhaven Hearts................6-0
LUGAR BOSWELL THISTLE     v    RAF Lossiemouth...................4-2
MUIRKIRK JUNIORS          v    Blantyre Victoria.................4-3
WHITLETTS VICTORIA        v    Coupar Angus......................6-2
Second Round
ARDEER THISTLE            v    AUCHINLECK TALBOT.................0-2
BEITH JUNIORS             v    Armadale Thistle..................3-0
Benburb                   v    GLENAFTON ATHLETIC................1-5
Bonnyrigg Rose Athletic   v    KILWINNING RANGERS................2-3
Carnoustie Panmure        v    LUGAR BOSWELL THISTLE.............2-0
CRAIGMARK BURNTONIANS     v    Dunbar United.....................4-2
CUMNOCK JUNIORS           v    Bankfoot Athletic.................9-0
Fauldhouse United         v    ANNBANK UNITED....................0-1
Inverurie Loco Works      v    KELLO ROVERS.................2-2, 4-2
IRVINE MEADOW X1          v    Oakley United.....................4-1
IRVINE VICTORIA           v    Rutherglen Glencairn..............2-1
KILBIRNIE LADESIDE        v    Arbroath Victoria.................5-1
LARGS THISTLE             v    Culter............................6-0
MAYBOLE JUNIORS           v    Coltness United...................1-2
MUIRKIRK JUNIORS          v    Harthill Royal....................2-1
Nairn St. Ninians         v    ARDROSSAN WINTON ROVERS...........6-2
SALTCOATS VICTORIA        v    Kelty Hearts.................1-1, 0-3
Strathspey Thistle        v    DARVEL JUNIORS....................0-3
TROON                     v    Banks o' Dee......................2-3
WHITLETTS VICTORIA        v    Wishaw.......................2-2, 2-1
Third Round
Carnoustie Panmure        v    WHITLETTS VICTORIA................4-2
CUMNOCK JUNIORS           v    BEITH JUNIORS.....................5-1
DARVEL JUNIORS            v    Camelon......................3-3, 0-1
East Kilbride Thistle     v    AUCHINLECK TALBOT.................0-2
Inverurie Loco Works      v    KILBIRNIE LADESIDE...........1-1, 2-1
IRVINE MEADOW X1          v    Dundee Violet.....................4-1
IRVINE VICTORIA           v    Deveronside..................0-0, 5*2
KILWINNING RANGERS        v    Kelty Hearts......................1-0
LARGS THISTLE             v    MUIRKIRK JUNIORS..................5-0
Pollok                    v    Craigmark Burntonians.............2-0
Tranent                   v    ANNBANK UNITED....................1-2
Fourth Round
ANNBANK UNITED            v    KILWINNING RANGERS................0-2
Camelon                   v    LARGS THISTLE.....................3-1
CUMNOCK JUNIORS           v    Pollok............................1-5
IRVINE MEADOW X1          v    Bon Accord........................2-3
IRVINE VICTORIA           v    AUCHINLECK TALBOT............1-1, 0-5
Kilsyth Rangers           v    GLENAFTON ATHLETIC...........2-2, 1-3
Fifth Round
AUCHINLECK TALBOT         v    Glenrothes..............0-0, 1*1, 5p6
Carluke Rovers            v    GLENAFTON ATHLETIC...........0-0, 0-3
KILWINNING RANGERS        v    Vale of leven................0-0, 1-0
Sixth Round
AUCHINLECK TALBOT         v    GLENAFTON ATHLETIC...........1-1, 2-0
Camelon                   v    KILWINNING RANGERS...........1-1, 2-1
Semi Final
Tayport                   v    AUCHINLECK TALBOT.................2-0