AYRSHIRE CLUBS IN THE SCOTTISH JUNIOR CUP (1993-1994)

First Round
AUCHINLECK TALBOT         v    Formartine United.................6-0
BEITH JUNIORS             v    FC Stoneywood................2-2, 2-0
Benburb                   v    ANNBANK UNITED....................3-1
CRAIGMARK BURNTONIANS     v    Broxburn Athletic............2-2, 1-4
CUMNOCK JUNIORS           v    RAF Kinloss.......................4-1
DARVEL JUNIORS            v    MAYBOLE JUNIORS...................0-2
IRVINE VICTORIA           v    KELLO ROVERS......................2-3
KILBIRNIE LADESIDE        v    Cuminestown......................11-0
LUGAR BOSWELL THISTLE     v    St. Roch's........................2-1
SALTCOATS VICTORIA        v    Dundee East Craigie...............5-1
Strathspey Thistle        v    ARDEER THISTLE...............1-1, 0-4
Second Round
ARDROSSAN WINTON ROVERS   v    Portgordon United................13-0
Bankfoot Athletic         v    KILWINNING RANGERS................2-6
Bellshill Athletic        v    IRVINE MEADOW X1.............2-2, 1-2
DALRY THISTLE             v    Dalkeith Thistle..................0-2
Dundee North End          v    BEITH JUNIORS................0-0, 1-4
Dundee St. Joseph's       v    AUCHINLECK TALBOT.................1-0
GLENAFTON ATHLETIC        v    Dunipace..........................3-0
Hermes                    v    LARGS THISTLE.....................1-2
HURLFORD UNITED           v    Buchanhaven Hearts................3-1
KILBIRNIE LADESIDE        v    Balbeggie.........................2-0
Linlithgow Rose           v    LUGAR BOSWELL THISTLE.............5-0
MUIRKIRK JUNIORS          v    Ashfield..........................3-1
Musselburgh Athletic      v    CUMNOCK JUNIORS...................1-4
Newburgh                  v    MAYBOLE JUNIORS...................3-2
Preston Athletic          v    SALTCOATS VICTORIA...........2-2, 1-2
RAF Lossiemouth (w/drew)  v    KELLO ROVERS......................w/o
Renfrew                   v    TROON.............................3-1
Shotts Bon Accord         v    ARDEER THISTLE...............0-0, 2-1
WHITLETTS VICTORIA        v    Turriff United...............1-1, 0-2
Third Round
Arthurlie                 v    ARDROSSAN WINTON ROVERS......1-1, 6*3
BEITH JUNIORS             v    Newburgh..........................3-1
Blantyre Victoria         v    KELLO ROVERS......................4-3
Dunbar United             v    MUIRKIRK JUNIORS..................4-0
Glasgow Perthshire        v    HURLFORD UNITED..............2-2, 4-1
Harthill Royal            v    GLENAFTON ATHLETIC................2-3
KILBIRNIE LADESIDE        v    Renfrew......................2-2, 2-1
KILWINNING RANGERS        v    St. Andrews United................3-1
LARGS THISTLE             v    St. Anthony's................1-1, 6-1
Linlithgow Rose           v    IRVINE MEADOW x1.............0-0, 1-0
SALTCOATS VICTORIA        v    Dalkeith Thistle.............1-1, 4-0
Shotts Bon Accord         v    CUMNOCK JUNIORS...................2-0
Fourth Round
Arthurlie                 v    KILBIRNIE LADESIDE................4-2
BEITH JUNIORS             v    Shettleston..................1-1, 1-2
Blantyre Victoria         v    KILWINNING RANGERS...........1-1, 0-3
GLENAFTON ATHLETIC        v    Benburb...........................3-0
Lochore Welfare           v    LARGS THISTLE.....................1-6
SALTCOATS VICTORIA        v    Banks o' Dee......................0-3
Fifth Round
KILWINNING RANGERS        v    Banks o' Dee......................3-0
LARGS THISTLE             v    Hall Russell United..........3-3, 3-0
Turriff United            v    GLENAFTON ATHLETIC................3-4
Sixth Round
GLENAFTON ATHLETIC        v    Shettleston.......................1-0
KILWINNING RANGERS        v    Downfield.........................2-1
Pollok                    v    LARGS THISTLE.....................1-2
Semi Final
GLENAFTON ATHLETIC        v    Arthurlie.........................4-0
LARGS THISTLE             v    KILWINNING RANGERS................2-1
FINAL
LARGS THISTLE             v    GLENAFTON ATHLETIC................1-0