AYRSHIRE CLUBS IN THE SCOTTISH JUNIOR CUP (1992-1993)

First Round
ARDEER THISTLE            v    Clackmannan.......................3-2
AUCHINLECK TALBOT         v    MUIRKIRK JUNIORS.............2-2, 3-0
CRAIGMARK BURNTONIANS     v    DUNDEE EAST CRAIGIE...............4-2
DALRY THISTLE             v    Stonehouse Violet.................1-2
Dundee St. Joseph's       v    TROON.............................3-1
Lossiemouth United        v    CUMNOCK JUNIORS...................0-6
Thorniewood United        v    DARVEL JUNIORS....................3-2
Second Round
ANNBANK UNITED            v    St. Anthony's.....................2-1
ARDROSSAN WINTON ROVERS   v    Forfar West End...................4-2
AUCHINLECK TALBOT         v    Jeanfield Swifts..................4-1
Camelon                   v    ARDEER THISTLE...............3-3, 4-0
CUMNOCK JUNIORS           v    Rutherglen Glencairn..............3-2
HURLFORD UNITED           v    ARDEER THISTLE..........0-0, 1-1, 4-0
IRVINE MEADOW X1          v    Newburgh..........................3-0
Islavale                  v    GLENAFTON ATHLETIC...........2-2, 0-4
KILWINNING RANGERS        v    Hill o' Beath Hawthorn............3-5
Kirriemuir Thistle        v    MAYBOLE JUNIORS...................0-4
LARGS THISTLE             v    Glenrothes........................3-1
LUGAR BOSWELL THISTLE     v    CRAIGMARK BURNTONIANS.............2-0
Oakley United             v    KELLO ROVERS......................2-3
Renfrew                   v    KILBIRNIE LADESIDE................1-2
SALTCOATS VICTORIA        v    Neilston.....................1-1, 0-1
Vale of Leven             v    BEITH JUNIORS.....................1-2
Third Round
ANNBANK UNITED            v    Newtongrange Star.................0-2
ARDROSSAN WINTON ROVERS   v    CUMNOCK JUNIORS...................0-2
Bathgate Thistle          v    LUGAR BOSWELL THISTLE...0-0, 1-1, 5-0
Bo'ness United            v    BEITH JUNIORS.....................0-2
Carluke Rovers            v    MAYBOLE JUNIORS..............1-1, 0-2
FC Stoneywood             v    AUCHINLECK TALBOT............3-3, 2-5
GLENAFTON ATHLETIC        v    Camelon...........................1-0
HURLFORD UNITED           v    Edinburgh United..................0-1
IRVINE MEADOW X1          v    Rosyth Recreation.................1-2
KELLO ROVERS              v    Cambuslang Rangers................2-5
KILBIRNIE LADESIDE        v    Ashfield................1-1, 0-0, 4-1
LARGS THISTLE             v    Dundee Violet.....................2-4
Fourth Round
AUCHINLECK TALBOT         v    Vale of Clyde.....................4-1
BEITH JUNIORS             v    Edinburgh United..................2-0
CUMNOCK JUNIORS           v    Tayport...........................1-4
GLENAFTON ATHLETIC        v    Neilston..........................1-0
KILBIRNIE LADESIDE        v    Newtongrange Star.......1-1, 0-0, 1-0
MAYBOLE JUNIORS           v    Dundee St. Joseph's...............1-2
Fifth Round
BEITH JUNIORS             v    Petershill........................2-3
Broughty Athletic         v    AUCHINLECK TALBOT.................1-2
GLENAFTON ATHLETIC        v    Cambuslang Rangers................1-0
KILBIRNIE LADESIDE        v    Baillieston.......................3-2
Sixth Round
Dundee St.Joseph's        v    GLENAFTON ATHLETIC................0-5
Lesmahagow                v    KILBIRNIE LADESIDE...........1-1, 3-1
Petershill                v    AUCHINLECK TALBOT.................1-3
Semi Final
GLENAFTON ATHLETIC        v    Lesmahagow........................2-1
FINAL
GLENAFTON ATHLETIC        v    Tayport...........................1-0