AYRSHIRE CLUBS IN THE SCOTTISH JUNIOR CUP (1991-1992)

First Round
AUCHINLECK TALBOT         v    Bathgate Thistle..................7-0
Dalkeith Thistle          v    IRVINE MEADOW X1..................1-2
Forfar West End           v    DALRY THISTLE.....................0-1
Forres Thistle            v    WHITLETTS VICTORIA................0-4
Inverurie Juniors         v    ARDEER THISTLE....................0-2
IRVINE VICTORIA           v    Downfield.........................1-5
KELLO ROVERS              v    New Elgin.........................3-2
Maryhill                  v    CUMNOCK JUNIORS...................1-3
Pumpherston               v    LUGAR BOSWELL THISTLE.............1-3
Sunnybank                 v    SALTCOATS VICTORIA................0-2
TROON                     v    Thorniewood United................2-0
Second Round
ARDEER THISTLE            v    TROON.............................3-0
Baillieston               v    DARVEL JUNIORS....................3-0
Balbeggie                 v    GLENAGTON ATHLETIC................1-7
BEITH JUNIORS             v    ANNBANK UNITED....................4-1
Blackburn United          v    DALRY THISTLE...........2-2, 1-1, 1-2
CRAIGMARK BURNTONIANS     v    MUIRKIRK JUNIORS..................3-1
Culter                    v    MAYBOLE JUNIORS...................0-1
CUMNOCK JUNIORS           v    Renfrew...........................3-0
HURLFORD UNITED           v    ARDROSSAN WINTON ROVERS.1-1, 1-1, 2-4
IRVINE MEADOW X1          v    Shettleston.......................0-3
KILBIRNIE LADESIDE        v    Longside..........................1-0
KILWINNING RANGERS        v    Musselburgh Athletic.........1-1, 3-2
LARGS THISTLE             v    Port Glasgow......................1-0
Lesmahagow                v    AUCHINLECK TALBOT.................3-5
Maud                      v    LUGAR BOSWELL THISTLE.............1-3
Nairn St. Ninian          v    KELLO ROVERS......................0-4
Oakley United             v    WHITLETTS VICTORIA................3-2
SALTCOATS VICTORIA        v    Carluke Rovers....................1-0
Third Round
ARDROSSAN WINTON ROVERS   v    Armadale Thistle..................1-3
CRAIGMARK BURNTONIANS     v    Pollok............................2-4
Cumbernauld United        v    BEITH JUNIORS.....................1-2
DALRY THISTLE             v    Yoker Athletic....................0-1
Dundee North End          v    AUCHINLECK TALBOT.................1-5
GLENAFTON ATHLETIC        v    Vale of Clyde...3-3, 2-2, 3 pr 4, 1-0
Inverurie Loco Works      v    MAYBOLE JUNIORS.........1-1, 1-1, 0-2
KELLO ROVERS              v    Carnoustie Panmure................2-1
KILBIRNIE LADESIDE        v    Glasgow Perthshire................2-4
LARGS THISTLE             v    Camelon...........................3-2
Livingston                v    KILWINNING RANGERS................3-0
LUGAR BOSWELL THISTLE     v    ARDEER THISTLE....................2-1
St. Andrews United        v    SALTCOATS VICTORIA................4-0
Tayport                   v    CUMNOCK JUNIORS...................2-0
Fourth Round
Fauldhouse United         v    AUCHINLECK TALBOT............0-0, 0-1
GLENAFTON ATHLETIC        v    Larkhall Thistle..................2-1
Johnstone Burgh           v    BEITH JUNIORS................1-1, 3-4
LARGS THISTLE             v    Dunipace.....................0-0, 1-0
LUGAR BOSWELL THISTLE     v    MAYBOLE JUNIORS...................1-2
Whitburn                  v    KELLO ROVERS......................4-1
Fifth Round
Armadale Thistle          v    AUCHINLECK TALBOT.................1-3
GLENAFTON ATHLETIC        v    Stoneyburn...................1-1, 2-1
LARGS THISTLE             v    Rutherglen Glencairn..............1-2
Glasgow Perthshire        v    BEITH JUNIORS.....................1-6
Vale of Leven             v    MAYBOLE JUNIORS...................4-0
Sixth Round
AUCHINLECK TALBOT         v    Hill o' Beath Hawthorn.......0-0, 5-0
BEITH JUNIORS             v    Vale of Leven.....................5-3
GLENAFTON ATHLETIC        v    Tayport...........................3-1
Semi Final
AUCHINLECK TALBOT         v    Whitburn..........................1-0
GLENAFTON ATHLETIC        v    BEITH JUNIORS.....................4-1
FINAL
AUCHINLECK TALBOT         v    GLENAFTON ATHLETIC................4-0