AYRSHIRE CLUBS IN THE SCOTTISH JUNIOR CUP (1970-1971)

First Round
ANNBANK UNITED            v    Livingston United.................4-0
Ashfield                  v    KELLO ROVERS......................3-2
AUCHINLECK TALBOT         v    Whitburn..........................0-3
BEITH JUNIORS             v    Yoker Athletic....................1-2
CRAIGMARK BURNTONIANS     v    Sauchie...........................4-2
GLENAFTON ATHLETIC        v    Pollok............................0-1
Greenock                  v    ARDEER THISTLE..........1-1, 2-2, 3-1
IRVINE MEADOW X1          v    Bathgate Thistle..................5-0
Kirkintilloch Rob Roy     v    ARDROSSAN WINTON ROVERS...........2-0
SALTCOATS VICTORIA        v    Petershill........................2-1
Second Round
ANNBANK UNITED            v    Vale of Leven.....................0-1
Camelon                   v    LARGS THISTLE...........2-2, 3-3, 1-2
CRAIGMARK BURNTONIANS     v    Newtongrange Star.................2-5
CUMNOCK JUNIORS           v    Ashfield..........................5-1
DARVEL JUNIORS            v    Lesmahagow...................0-0, 1-2
Dunipace                  v    DALRY THISTLE.....................5-1
IRVINE VICTORIA           v    Tranent...........................2-0
KILBIRNIE LADESIDE        v    MAYBOLE JUNIORS..............2-2, 3-0
Kilsyth Rangers           v    LUGAR BOSWELL THISTLE.............6-0
KILWINNING RANGERS        v    West Calder United................8-2
Linlithgow Rose           v    IRVINE MEADOW X1..................0-2
Penicuik Athletic         v    WHITLETTS VICTORIA................6-1
SALTCOATS VICTORIA        v    Cambuslang Rangers................1-4
TROON                     v    Port Glasgow......................4-1
Whitburn                  v    MUIRKIRK JUNIORS.............1-1, 3-2
Yoker Athletic            v    HURLFORD UNITED...................3-2
Third Round
IRVINE MEADOW X1          v    Yoker Athletic....................2-1
Broughty Athletic         v    LARGS THISTLE.....................3-1
CUMNOCK JUNIORS           v    Perth Celtic......................4-1
Elmwood                   v    KILBIRNIE LADESIDE...........1-1, 1-7
Forres Thistle            v    KILWINNING RANGERS................1-6
Greenock                  v    IRVINE VICTORIA...................4-1
TROON                     v    Arthurlie.........................1-4
Fourth Round
Cumbernauld United        v    IRVINE MEADOW X1..................3-2
CUMNOCK JUNIORS           v    Cambuslang Rangers................0-3
KILBIRNIE LADESIDE        v    Glenrothes........................1-3
KILWINNING RANGERS        v    Penicuik Athletic.................0-3