AYRSHIRE CLUBS IN THE SCOTTISH JUNIOR CUP (1969-1970)

First Round
ANNBANK UNITED            v    Livingston United.................4-0
GLENAFTON ATHLETIC        v    Pollok............................0-1
Kirkintilloch Rob Roy     v    ARDROSSAN WINTON ROVERS...........2-0
Ashfield                  v    KELLO ROVERS......................3-2
BEITH JUNIORS             v    Yoker Athletic....................1-2
Greenock                  v    ARDEER THISTLE..........1-1, 2-2, 3-1
SALTCOATS VICTORIA        v    Petershill........................2-1
AUCHINLECK TALBOT         v    Whitburn..........................0-3
CRAIGMARK BURNTONIANS     v    Sauchie...........................4-2
IRVINE MEADOW X1          v    Bathgate Thistle..................5-0
Second Round
ANNBANK UNITED            v    Forth Wanderers...................4-2
ARDROSSAN WINTON ROVERS   v    BEITH JUNIORS.....................2-1
AUCHINLECK TALBOT         v    St. Roch's........................1-2
Bo'ness United            v    WHITLETTS VICTORIA................4-0
Broxburn Athletic         v    MUIRKIRK JUNIORS..................4-1
Carluke Rovers            v    ARDEER THISTLE....................4-3
DALRY THISTLE             v    West Calder United................1-2
GLENAFTON ATHLETIC        v    New Blackburn Athletic............2-1
HURLFORD UNITED           v    Dunbar United.....................2-1
IRVINE VICTORIA           v    Yoker Athletic....................0-1
KELLO ROVERS              v    IRVINE MEADOW X1.............1-1, 0-2
KILBIRNIE LADESIDE        v    East Kilbride Thistle.............2-1
KILWINNING RANGERS        v    Cambuslang Rangers................1-6
Neilston                  v    CUMNOCK JUNIORS...................1-3
Peebles Rovers            v    LARGS THISTLE.....................1-0
Port Glasgow              v    DARVEL JUNIORS...............1-1, 1-0
SALTCOATS VICTORIA        v    Lesmahagow........................2-1
Third Round
ANNBANK UNITED            v    Castlehill........................0-1
ARDROSSAN WINTON ROVERS   v    Perth Celtic......................2-1
Arthurlie                 v    Kilbirnie Ladeside...........2-2, 2-4
Brechin Victoria          v    SALTCOATS VICTORIA................4-1
Frances Colliery          v    GLENAFTON ATHLETIC................0-3
IRVINE MEADOW X1          v    Cambuslang Rangers................5-1
St. Andrews United        v    CUMNOCK JUNIORS..............1-1, 1-7
Jeanfield Swifts          v    HURLFORD UNITED..............0-0, 2-1
Fourth Round
Brechin Victoria          v    ARDROSSAN WINTON ROVERS...........0-1
Jeanfield Swifts          v    GLENAFTON ATHLETIC................6-1
Larkhall Thistle          v    Kilbirnie Ladeside................2-0
Penicuik Athletic         v    CUMNOCK JUNIORS...................3-1
Peebles Rovers            v    IRVINE MEADOW X1..................0-2
Fifth Round
ARDROSSAN WINTON ROVERS   v    IRVINE MEADOW X1.............0-0, 1-0
Sixth Round
St. Roch's                v    ARDROSSAN WINTON ROVERS......0-0, 0-1
Semi Final
Blantyre Victoria         v    ARDROSSAN WINTON ROVERS...........2-0